Skontaktuj się z nami: 17 863 15 55 syriusz@syriusz.eu

Znajdź nas w social mediach:

Sklepy i sieci sklepów

By skutecznie zarządzać siecią sklepów potrzebna jest wykwalifikowana kadra. Jednak to nie wszystko. Wszelkie decyzje podejmowane są na podstawie posiadanej wiedzy. Im bardziej kompleksowe, precyzyjne dane, tym lepsza jakość zarządzania – na ich podstawie możemy dokonywać bieżącej analizy sytuacji i podejmować właściwe kroki.

Z myślą o przedsiębiorstwach zarządzających siecią sklepów detalicznych został stworzony System Quattro Commander. Narzędzia jakich dostarcza pozwalają zarządzać siecią sprzedaży efektywnie, na najwyższym poziomie.

Kompleksowe, precyzyjne dane - najwyższa jakość zarządzania

Zarządzanie siecią sprzedaży to duże wyzwanie – system Quattro Commander wspomaga w skutecznej i efektywnej realizacji tego zadania. Dostarcza kadrze menedżerskiej każdego stopnia bieżący dostęp do informacji zarządczych i analiz o tym co dzieje się w całej sieci i za pomocą przyjaznych narzędzi umożliwia efektywną realizację polityki sprzedaży.

Optymalizując pracę sieci potrzebujemy danych w ujęciu globalnym, danych wszystkich sklepów z osobna jak i danych z określonego obszaru pod określonym kątem. Możliwość dowolnej agregacji danych zarówno w obrębie jednego sklepu jak i wybranego obszaru sieci daje swobodę analizy, która ma ogromne znaczenie dla trafnych decyzji.

Standardowe raporty to najczęściej nie wszystko czego oczekuje zarządzający siecią detaliczną. Naszą odpowiedzią na indywidualne potrzeby jest przygotowanie łatwych w użyciu narzędzi do tworzenia dowolnych własnych analiz. Informacje prezentowane są w formie przejrzystych tabel oraz wykresów.

 

Zyskaj centrum dowodzenia siecią

Zarządzający siecią potrzebuje odpowiednich narzędzi. Podstawą działania systemu Quattro Commander jest magazyn wzorcowy zapewniający jednolitą listę magazynową w całej sieci sprzedaży oraz automatyczną wymiane danych pomiędzy poszczególnymi sklepami i centralą.

Korzystając z systemu Quattro Commander uzyskasz automatyzację, optymalizację oraz kontrolę pracy, m. in. poprzez:

 • Elektroniczny przepływ informacji
 • Centralne zarządzanie towarami we wszystkich sklepach sieci
 • Optymalizacje zamówień
 • Kontroling zamówien w sklepie
 • Zbiorcze raporty
 • Możliwość tworzenia własnych analiz dla całej sieci

 

Skalowalność i łatwość obsługi

System Quattor Commander to rozwiązanie w pełni skalowalne. Doskonale sprawdza się w dużych sieciach złożonych z kilkudziesięciu sklepów ale również tych mniejszych gdzie pracuje kilka sklepów. Wybierany jest przez menadżerów nastawionych na rozwój i sprawną organizację sieci.

System wyróżnia prosty i przejrzysty sposób obsługi oraz szybki dostęp do wszechstronnych raportów. Łatwość posługiwania się analizą danych w Quattro Commanderze związana jest m.in. z tym, że poszczególne sklepy w sieci postrzegane są przez system jako magazyny. Znane nam mechanizmy poruszania się po magazynach przeniesione są na sieć sklepów. Jest to bardzo proste i przyjazne użytkownikowi rozwiązanie dające jednocześnie możliwość tworzenia złożonych analiz i uzyskaniu potrzebnej informacji o tym co dzieje się w sieci.

 

Optymalny zakres działania

System Quattro Commander dostarcza nowoczesnych i przyjaznych narzędzi do obsługi wszystkich obszarów działalności firmy. Decydując się na to rozwiązanie w sposób kompleksowy usprawnisz zarządzanie Twoim przedsiębiorstwem – zaczynając od sieci sprzedaży (końcówki sprzedażowe), poprzez organizację dystrybucji, logistykę, księgowość, aż po zarządzanie procesami i centralną kontrolę działalności. 

System Commander może obsługiwać wszystkie obszary działalności firmy. Doskonale sprawdza się w tych sieciach, w których istotny jest centralny nadzór nad sklepami.

System składa się z następujących elementów:

 • Quattro Commander – system do centralnego zarządzania sprzedażą, gospodarką magazynową oraz dystrybucją, umożliwiający optymalizację warunków prowadzenia działalności w tych obszarach
 • Quattro – wszechstronny system sprzedaży detalicznej przeznaczony dla punktów sprzedaży, który może działać jako front office (prowadzenie sprzedaży) oraz back office  (odpowiada za zarządzanie sklepem)

oraz ściśle z nimi powiązanymi: systemem finansowo-księgowym (Skarbnik), kadrowo-płacowym (Kacper) oraz Środki Trwałe, platformy e-commerce działającej zarówno jako sklep internetowy oraz jako plaforma B2B (eHermes).

Wdrożenie całego systemu umożliwia nieograniczony obszar działania dla przedsiębiorstw zarządzających siecią sprzedaży detalicznej. Modułowa budowa systemu, w którym każdy z elementów jest w pełni autonomiczny pozwala na stopniową rozbudowę systemu i nieograniczony rozwój.

Dla przedsiębiorców prowadzących pojedyńcze sklepy przeznaczony jest system sprzedaży detalicznej Quattro, który może pracować jako końcówka sprzedażowa (front office) oraz jako back office (odpowiada za zarządzanie sklepem). W dalszym etapie rozwoju sklepy pracujące na Quattro połączone mogą zostać za pomocą systemu do centralnego zarządzania Quattro Commander.

 

Korzyści systemu do centralnego zarządzania siecią

 • Centralne zarządzanie siecią sprzedaż
 • Pełna obsługa sprzedaży detalicznej
 • Profesjonalna i szybka obsługa Klienta
 • Scentralizowana informacja o stanie sieci (aktualne zatowarowanie, bieżąca sprzedaż, kontrola rozrachunków z kontrahentami, stan środków finansowych)
 • Zagregowane dane (np. sumaryczne stany towarowe)
 • Łatwość dostępu do scentralizowanych wyników firmy
 • Jednolite dane w całej sieci (takie same opisy artykułów, cenniki towarów, jednakowe kody PLU, jedna lista kontrahentów)
 • Praca sklepów niezależna od łącza internetowego
 • Kontrola nad obiegiem dokumentów
 • Szybki dostęp do informacji o towarach i Klientach
 • Zaawansowane analizy i bieżąca informacja zarządcza
 • Łatwa realokacja pracowników

 

Praca sklepu w trybie offline

Ważną cechą systemu Commader jest możliwość pracy sklepów w trybie „offline” – do pracy oddziału nie jest konieczne ciągłe połączenie internetowe. Dzięki temu sklepy mogą pracować w sposób autonomiczny i przerwy w dostępie do systemu centralnego nie powodują zastojów w placówkach.

Synchronizacja sklepu następuje na żądanie użytkownika lub automatycznie w dowolnych ustalonych interwalach czasu. Synchronizacja nie blokuje bieżących zadań sklepu.

 

Dla przedsiębiorstw prowadzących sprzedaż detaliczną i hurtową

Doskonałym rozwiązaniem wspierającym przedsiębiorstwa zarządzające siecią detaliczną oraz dodatkowo posiadające hurtownie jest system Commander złożony z Quattro jako końcówki sprzedażowej oraz systemu Hermes działającego w trybie Commandera. W takiej implementacji system Hermes przejmuje funkcje związane z centralnym zarządzaniem siecią, a jednocześnie jako system dedykowany sprzedaży hurtowej pozwala skutecznie kształtować również tą działalność.

W takiej konfiguracji dostępnymi elementami rozwiązania są wszystkie programy systemu Quattro do obsługi sprzedaży detalicznej oraz dodatkowo programy systemu Hermes do obsługi sprzedaży hurtowej oraz wszystkich zagadnień z nią związanych jak :

 • Sprzedaż mobilna i merchandising - sprawdź Hermes Mobil A200
 • Sklep internetowy i platforma B2B - sprawdź eHermes
 • Logistyka magazynowa - mobilny system typu WMS - sprawdź Hermes SLM
 • Logistyka transportu - mobilny system obsługi dostaw i wsparcia kierowców - sprawdź Hermes Kurier
 • Buisness Inteligence - wielowymiarowe analizy OLAP - sprawdź Hermes BI

 

Nowoczesne rozwiązania w sklepie

Chcesz zwiekszyć sprzedaż, a przy tym skrócić czas etykietowania regałow sklepowych, skorzystaj z innowacyjnych rozwiązań takich jak  planogramy i etykietki elektroniczne. Zarządzaj efektywnie!

 • Planowanie i zarządzanie ułożeniem towaru w sklepie, mapy sklepów - sprawdź oprogramowanie Planner
 • Elektroniczne etykietki, system etykietowania regałów sklepowych przy użyciu autorskiej technologii magneto druku oraz mikrokapsułkowego podłoża magnetycznego - sprawdź system I-mag.

 

Dowiedź się więcej o programach dla sklepów i sieci sklepów:

NASZĄ IDEĄ JEST DOSTARCZANIE INNOWACYJNYCH
ROZWIĄZAŃ INFORMATYCZNYCH DLA SEKTORA MSP

Sprawdź również inne nasze rozwiązania

Nasz asortyment znajdzie zastosowanie w wielu branżach oraz sektorach.
Zobacz co warto wiedzieć

Integracja z kasami Novitus Next Online/Novitus Next Pro Online (RMN) oraz Elzab T10 Online

Informujemy, że wprowadziliśmy nową integrację z kasami fiskalnymi Novitus Next ONLINE/Novitus Next Pro ONLINE oraz ELZAB T10 ONLINE, która umożliwia...
Czytaj więcej

Integrator Hermes Merkury z Baselinker

Dziękujemy za zaufanie i zainteresowanie naszymi produktami! Nieustannie rozwijamy narzędzia wspierające Państwa handel. Sprzedaż internetowa napędza się dalej i stąd,...
Czytaj więcej

Wdrożenie Inteligentnego systemu etykietowania Eye Lab w firmie Śrubres

W firmie Śrubres wdrożyliśmy Inteligentny system etykietowania Eye Lab wraz z etykietami elektronicznymi   Prezentacja naszego Klienta – firmy Śrubres...
Czytaj więcej