Skontaktuj się z nami: 17 863 15 55 syriusz@syriusz.eu

Znajdź nas w social mediach:

Fiskalizacja w myjniach samochodowych

Już niedługo, zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Finansów, zaczną obowiązywać nowe przepisy na myjniach samochodowych. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!


Spis treści:

  1. Fiskalizacja myjni – od kiedy?
  2. Obowiązek instalacji kas fiskalnych – niezbędne informacje
  3. Kasy fiskalne w myjni – wymagania techniczne
  4. Fiskalizacja w myjniach samochodowych - podsumowanie

 

1. Fiskalizacja myjni – od kiedy?

Już niedługo – od lutego 2023 r. zgodnie z wcześniejszym rozporządzeniem Ministerstwa Finansów zaczną obowiązywać nowe przepisy nakładające na posiadaczy myjni samochodowych obowiązek instalacji kas fiskalnych. Termin ten został przesunięty z października 2022 r. z powodu opóźnień w łańcuchu dostaw wymaganych urządzeń.

2.  Obowiązek instalacji kas fiskalnych  – niezbędne informacje

Kasa fiskalna będzie musiała znaleźć się na każdym stanowisku myjni, zarówno w miejscu mycia samochodu, jak i na stanowiskach sprzątania, czyli np. odkurzania, pompowania opon, prania tapicerki itp.
Nie ma możliwości, by na myjni była tylko jedna kasa na wszystkie stanowiska.
W przypadku niedostosowania się do obowiązku fiskalizacji na właściciela myjni może zostać nałożona kara w wysokości do 5000 zł na każde stanowisko, a nawet całkowite zamknięcie obiektu do czasu instalacji wymaganego urządzenia.

3. Kasy fiskalne w myjni – wymagania techniczne

Kasa fiskalna w myjni musi mieć przede wszystkim stały dostęp do internetu. Kolejnym wymogiem jest czytelny wyświetlacz, na którym klient odczyta cenę za daną usługę. Kasa musi być także wodoszczelna, odporna na warunki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne.
Ze względu na warunki panujące na myjniach samoobsługowych kasa fiskalna nie musi być wyposażona w drukarkę, gdyż paragony należy wydawać w formie elektronicznej.

4. Fiskalizacja w myjniach samochodowych  - podsumowanie

Obowiązek fiskalizacji w samochodowych myjniach samoobsługowych zbliża się wielkimi krokami. Już od lutego 2023 r., zgodnie z wcześniejszym rozporządzeniem Ministerstwa Finansów, właściciele myjni będą musieli wyposażyć każde stanowisko w odpowiednio przystosowaną kasę fiskalną. Zostało zatem niewiele czasu.

Możemy pomóc Ci w tym procesie – od dostarczenia sprzętu aż po montaż. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej.
Nie czekaj na ostatnią chwilę, nie daj się zaskoczyć obowiązkowi fiskalizacji!

 

NASZĄ IDEĄ JEST DOSTARCZANIE INNOWACYJNYCH
ROZWIĄZAŃ INFORMATYCZNYCH DLA SEKTORA MSP

Sprawdź również inne nasze rozwiązania

Nasz asortyment znajdzie zastosowanie w wielu branżach oraz sektorach.
Zobacz co warto wiedzieć

Wdrożenie Inteligentnego systemu etykietowania Eye Lab w firmie Śrubres

W firmie Śrubres wdrożyliśmy Inteligentny system etykietowania Eye Lab wraz z etykietami elektronicznymi   Prezentacja naszego Klienta – firmy Śrubres...
Czytaj więcej

Zmiana czasu w urządzeniach fiskalnych - instrukcja

W związku ze zmianą czasu konieczne jest dostosowanie do niego urządzeń fiskalnych. Poniżej gotowa instrukcja, według której szybko i łatwo...
Czytaj więcej

Wdrożenie Integratora Hermes z PrestaShop oraz systemu Flow w firmie FullFarb

W firmie FullFarb z powodzeniem wdrożyliśmy nasze rozwiązanie dedykowane branży e-commerce - Integrator Hermes z PrestaShop, a także mobilny system...
Czytaj więcej