Skontaktuj się z nami: 17 863 15 55 syriusz@syriusz.eu

Znajdź nas w social mediach:

Hermes - kolory w kartotekach magazynowych

Hermes to nasz flagowy program, na którym pracuje już wiele firm handlowych. Ten zaawansowany, nowoczesny i kompletny system do zarządzania gospodarką magazynową obsługuje firmy wielomagazynowe i wielooddziałowe. Pracuje w sieci lokalnej jak i rozległej. Współpracuje z drukarkami fiskalnymi, czytnikami kodów kreskowych, kolektorami danych, wagami.
Program oferuje bardzo zaawansowane funkcjonalności, które możesz dostosować do indywidualnych potrzeb Twojej firmy.

Wśród pojawiających się pytań o program jest to, co oznaczają poszczególne kolory i oznaczenia w kartotekach magazynowych. Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Kolory w Hermesie

 

 

  • Podświetlenie czerwone – towar po terminie ważności
  • Niebieski kolor czcionki – na ten towar jest zrobiona rezerwacja, zarezerwowaną ilość widać w kolumnie "Rezerwacja", a klikając w ikonkę "Więcej informacji" możemy sprawdzić szczegóły rezerwacji.
  • Brązowy kolor czcionki – Status WZ: wstrzymaj zakup tego towaru. W trakcie przyjmowania zakupu pojawi się ostrzeżenie dla użytkownika.
  • Zielony kolor czcionki – Status ZA: kupuj na bieżąco
  • Czerwony kolor czcionki – Status WY: wyprzedaj towar
  • Fioletowy kolor czcionki – Status WS: wstrzymaj sprzedaż. W trakcie sprzedaży tego towaru pojawi się ostrzeżenie dla użytkownika.
  • Podświetlenie różowe – ilość towaru jest mniejsza niż założony stan minimalny
  • Podkreślenie – kartoteka jest podkreślona zawsze kiedy jest edytowana w bieżącym dniu
  • Pogrubienie - kartoteka magazynowa objęta jest promocją

 

Poniżej przykładowe ostrzeżenie pojawiające się w momencie, gdy dodajemy towar oznaczony statusem Wstrzymaj sprzedaż.

Oczywiście to jest tylko ostrzeżenie i użytkownik może zdecydować czy rzeczywiście wstrzymuje sprzedaż tego towaru, czy pomimo ostrzeżenia sprzeda ten towar. 

 

Statusy towarów, poza wyróżnionymi kolorem, są też widoczne w kolumnie Status. Dzięki temu w prosty sposób możemy przefiltrować towary z pożądanym statusem. Aby oznaczyć status na wybranym towarze należy w opcji Analiza – Magazyn – Lista wskazać  towar i nacisnąć klawisz Backspace (poprawa), a następnie w okienku Status towaru wybrać pożądany status.

 

Jedna kartoteka towarowa może mieć ustawione dwa statusy np. Wstrzymać zakup oraz Wyprzedać lub Wstrzymać zakup oraz Wstrzymać sprzedaż. W takim przypadku w kolumnie Status pojawią się dwa skróty statusów.

 

Innym wyróżnieniem kartoteki towarowej jest zapis całego wersu kursywą. Takie wyróżnienie pojawia się w sytuacji, w której został dodany gratis czyli zadziałała zdefiniowana akcja promocyjna.

 

 

Kolory pojawiające się w kartotekach ułatwiają pracę, bo dzięki nim wiemy, co dzieje się z towarem. Możemy szybko reagować – zrobić wyprzedaż, nowe zamówienie czy rezerwację dla klienta.

 

NASZĄ IDEĄ JEST DOSTARCZANIE INNOWACYJNYCH
ROZWIĄZAŃ INFORMATYCZNYCH DLA SEKTORA MSP

Sprawdź również inne nasze rozwiązania

Nasz asortyment znajdzie zastosowanie w wielu branżach oraz sektorach.
Zobacz co warto wiedzieć

Wdrożenie Inteligentnego systemu etykietowania Eye Lab w firmie Śrubres

W firmie Śrubres wdrożyliśmy Inteligentny system etykietowania Eye Lab wraz z etykietami elektronicznymi   Prezentacja naszego Klienta – firmy Śrubres...
Czytaj więcej

Zmiana czasu w urządzeniach fiskalnych - instrukcja

W związku ze zmianą czasu konieczne jest dostosowanie do niego urządzeń fiskalnych. Poniżej gotowa instrukcja, według której szybko i łatwo...
Czytaj więcej

Wdrożenie Integratora Hermes z PrestaShop oraz systemu Flow w firmie FullFarb

W firmie FullFarb z powodzeniem wdrożyliśmy nasze rozwiązanie dedykowane branży e-commerce - Integrator Hermes z PrestaShop, a także mobilny system...
Czytaj więcej