Skontaktuj się z nami: 17 863 15 55 syriusz@syriusz.eu

Znajdź nas w social mediach:

Nowa wersja Hermesa 6.51.9.0

30 października wydaliśmy nową wersję programu HERMES  6.51.9.0, która zawiera następujące zmiany:

 • W dokumencie zwrotu, powiązanego ze źródłowym dokumentem rozchodu dodano informację o ilości wcześniej wykonanych zwrotów (dok. klasy F) oraz możliwej ilości pozostałej do zwrotu. Jeżeli ilość zwracana przekracza ilość z dokumentu źródłowego operator otrzymuje ostrzeżenie o możliwym przekroczeniu pierwotnej ilości.
 • Do kartoteki towarowej dodano nowe pole "Indeks producenta" umożliwiające wprowadzenie oznaczeń towarów stosowanych przez producenta. Pole dostępne jest w wydrukach dla dokumentów.
 •  Dodano nowy parametr BEZLIMITU. W parametrze można podać dla jakich typów dokumentów sprzedaży/wydania, kontrola limitu oraz tolerancji kontrahenta będzie pomijana.
 • Do treści dokumentu oferty dodano informacje o marży i narzucie procentowym (dla użytkowników z uprawnieniami), oraz o stanie, rezerwacji i ilości do dyspozycji dla artykułu.
 • W opcji Zamówienia->Do dostawców-> "Planowanie zamówienia wg dynamiki sprzedaży", dodano kolumny min_t_wazn i max_t_wazn, z informacją o najkrótszym i najdłuższym dostępnym na stanie terminie ważności dla artykułu.
 • Dla operatorów z uprawnieniami, dodano do treści dokumentu rozchodu i sprzedaży kolumnę z marżą i narzutem procentowym.
 • Do edycji kartoteki magazynowej dodano nową zakładkę eCommerce umożliwiającą wprowadzenie cech towaru, wykorzystywanych w integracjach z systemami eCommerce.
 • W trakcie edycji pozycji sprzedaży/wydania w polach z cenami netto/brutto dodano pod klawiszem * (gwiazdka) przeliczanie ceny między jednostkami miary. Zasada działania taka sama, jak przeliczanie w polu Ilość.
 • Wprowadzono na koncie użytkownika, możliwości przydzielenia uprawnień Administratora - po zalogowaniu się takim kontem, operator traktowany jest jak Admin. Udzielanie uprawnień administratora operatorom możliwe jest tylko z głównego konta ADMIN.
 • Rozszerzono obsługę parametru AUTORABAT, umożliwiającego sterowanie pojawieniem się pytania o przeliczenie cen wg systemu rabatowego przy realizacji zamówienia. Parametr może przyjąć wartość:

TAK - dla wszystkich zamówień bez pytania będzie stosowany system rabatowy podczas sprzedaży.

Lista typów zamówień, dla których automatycznie zostanie zastosowane przeliczenie cen, wg systemu rabatowego

 • Do zestawienia dokumentów zamówień dodano informację o ilości pozycji w zamówieniu i sumarycznej wadze artykułów.
 • Do wydruku atestu dla dokumentu rozchodu dodano informację o terminie ważności partii.
 • Do exportu do Excel (opcja Eksport->Excel) dodano możliwość wyboru/wskazania nazwy pliku wraz z możliwością wyboru formatu XLS/XLSX.
 • W opcji Magazyn->Przyjęcie, dla instalacji z systemem FLOW, dodano możliwość powiązania dostawy z wieloma zamówieniami.
 • Dodano nowy parametr "PRMBEZMIN", rozszerzający mechanizm działania rabatów i promocji o nowy sposób łączenia warunków handlowych: "ZASTĄP BEZ MIN." - zasada działania analogiczna do "ZASTĄP", dodatkowo następuje WYŁĄCZENIE KONTROLI CENY MINIMALNEJ dla promocji.
 • W opcji Magazyn->Magazynier, w systemach z włączoną integracją z firmami kurierskimi dodano informację o symbolu listu przewozowego dla wysyłki of numery(ID) paczek.

Warunkiem wymaganym do przeprowadzenia aktualizacji jest posiadanie kodu na uaktualnienia ważnego do 01.10.2023 r. lub dłużej.

 

NASZĄ IDEĄ JEST DOSTARCZANIE INNOWACYJNYCH
ROZWIĄZAŃ INFORMATYCZNYCH DLA SEKTORA MSP

Sprawdź również inne nasze rozwiązania

Nasz asortyment znajdzie zastosowanie w wielu branżach oraz sektorach.
Zobacz co warto wiedzieć

Wdrożenie Inteligentnego systemu etykietowania Eye Lab w firmie Śrubres

W firmie Śrubres wdrożyliśmy Inteligentny system etykietowania Eye Lab wraz z etykietami elektronicznymi   Prezentacja naszego Klienta – firmy Śrubres...
Czytaj więcej

Zmiana czasu w urządzeniach fiskalnych - instrukcja

W związku ze zmianą czasu konieczne jest dostosowanie do niego urządzeń fiskalnych. Poniżej gotowa instrukcja, według której szybko i łatwo...
Czytaj więcej

Wdrożenie Integratora Hermes z PrestaShop oraz systemu Flow w firmie FullFarb

W firmie FullFarb z powodzeniem wdrożyliśmy nasze rozwiązanie dedykowane branży e-commerce - Integrator Hermes z PrestaShop, a także mobilny system...
Czytaj więcej